naše obec

naše obec

menu

úvodní stránka
občan - úřad
naše obec
ostatní informace
ochrana osobních údajů
krizové kontakty
fotogalerie
sportovní zařízení
napište nám
autor stránek

profil zadavatele

Czech POINT

datové schránky

historické snímky

historické snímky
 

vinařství


Michalovice jsou vlastivědnou literaturou charakterizovány jako horská vinařská a ovocnářská ves. Skládá se z vlastní osady, z Horních Michalovic a Třídomí. Vinice jsou zde dodnes. K rozšířenému druhu pěstovaného ovoce patří meruňky. 

Vinařská podoblast Litoměřicko

Na větší části území se rozprostírá jedna z nejmalebnějších částí Čech České středohoří. Reliéf sopečných kuželů, kup a hřbetů je rozdvojen hlubokým údolím řeky Labe. Jižní část vinařské podoblasti je situována okolo řeky Ohře a na západě ji uzavírá město Most. Podloží vinic Litoměřicka a Mostecka je převážně čedičové, na nižších částech svahů vápenité.

Litoměřice byly ve středověku po Praze druhým největším vinařským městem v Čechách. Pod horou Radobýl se nacházejí vinice okolo vinařských obcí Michalovice a Žalhostice. Nad řekou Labe ve Velkých Žernosekách jsou vinice v romantické části údolí při vstupu Labe do Českého středohoří skalní průrvou zvanou Porta Bohemica. Žernosecké vinice se proslavily zejména výbornými bílými víny z Ryzlinku rýnského, Rulanského bílého i šedého a víny z odrůdy Müller-Thurgau z vinic pod Lovošem.

Vinařství v okolí:

Klášterní vinné sklepy Litoměřice: 
Vinařství Litoměřice, jste zde správně. Vrch Radobýl daroval Karel IV. v roce 1359 Litoměřicím, aby na jeho stráních byla pěstována vinná réva.

www.radobyl.cz

Vinařství pod Radobýlem:
Naše vinohrady se rozprostírají na svazích dominantního vrchu Radobýl v malebném Českém Středohoří a také v přilehlých obcích Žalhostice, Michalovice a Velké Žernoseky. 

www.vinarstvipodradobylem.cz

Vinařství Porta Bohemica:
je mladé vinařství založené v roce 2010 po delší době plánování a studia. Od roku 2008 se staráme o vinici v trati Pod Třešňovkou v proslulé vinařské obci Velké Žernoseky v České vinařské oblasti.

www.vinarstvi-portabohemica.cz

Žernosecké vinařství s.r.o.:
byla založena 1. dubna 1995 a plynule navázala na výrobní činnost Šlechtitelské stanice vinařské ve Velkých Žernosekách.

www.zernosecke-vinarstvi.cz

Vinařství Mikulenkovi:
V srdci Velkých Žernosek – výrobě vína se věnujeme od roku 1990. Nabízíme produkty z našich viničních tratí, stylové pohoštění, tématické akce, degustace a ubytování v penzionu Aurelius, který je součástí našeho vinařství.

www.mikulenkovi.cz
 

úřední e-deska

profil zadavatele

symboly obce

nové fotografie

Rozsvěcení stromečku a Mikulášská 2016

Dětský den 2015

Masopust 2015

O Držgrešlovi
a Drždukátovi Divadlo HELEMELE

Michalovice hrají
pro DSP Skalice

Přípravy na masopust

Mikulášská 2013

Představení Žáků

Dětský den Pirátská výprava

Stavění máje 2013

Čarodějnice 2012

Masopustní průvod

Rozsvícení stromečku 2011

Mikulášská 2011

Dětský den

Mikulášská besídka

Kroužek šikovné ruce
Kroužek pro děti
Pokácení vrby

Rekonstrukce kuželny

Vystoupení ZUŠ Žalhostice